Båter og roere lengter etter åpent vann, men det gjelder å være FORSIKTIG!

Båter og roere lengter etter åpent vann, men det gjelder å være FORSIKTIG!

 

Det er fortsatt is på fjorden, Roklubben har mistet flere båter pga kollisjon med isflak – som representerer kostbare tap og mye bortkastet arbeid for de som strever med å finne midler. Vi vil ikke miste roere heller!

Og en båt som blir borte, innebærer et tap for alle andre roere også. Roere MÅ ha følgebåt som sjekker hver meter for is. Det er et reglement for bruk av båter som er fastsatt av en grunn. Du finner dette her

 

http://www.roklubben.no/fra-styret/klubbens-lover-og-regelverk

 

Roere som ikke følger reglementet, får ikke ta ut båter! Så sett deg inn i regelverket, vær ansvarlig, og lojal ovenfor det som er bestemt – og som er meget godt begrunnet! 

 

Nyt våren!

 

 

Leave a Reply

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *