Mastersroing i NSR

Mastersroing i NSR

Det arrangeres både Norgesmesterskap og Verdensmesterskap for masters. Det er egne klasser for hvert 5. år på samme måte som i Birkebeinerrennet. Eldste klasse er 75 år. Det roes i alle båttyper.

Årets Masters-VM,går i 2010 i St Catharines i Canada. Masters-VM er en stor begivenhet og er verdens største roregatta med over 3.500 deltakere. Masters-VM avsluttes alltid med en bankett som inneholder alle ingredienser når det gjelder idrettsbanketter.

Vintertreningen starter rundt 01. november og foregår i klubbens trimrom på Bygdøy hver tirsdag kl. 1800.

Vi har også tradisjon for å avholde ”juleroing” der vi nærmere jul ror åtter ut til Dyna fyr, så inn til Aker Brygge og tilbake. Deretter er det øl og sosialt samvær i badstue og senere middag på en dertil egnet restaurant i byen.

Man kan trygt si at mastermiljøet i NSR er godt og inkluderende. Alle er velkomne på trening, både de som vil forbli mosjonister og de som ønsker å delta mer seriøst i mastersmesterskap.

<centre>

Marika Erlandsen<br>

veteranoppkvinne <br>

cato.myhre@grette.no <br>

</centre>

Leave a Reply

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *