En verdig sesongavslutning!

En verdig sesongavslutning!

Etter en god sessong, med mange flotte prestasjoner i ulike klasser, var en verdig avslutning og høstfest absolutt påkrevet. tradisjonen tro ble det arrangert klubbkapproing, dog flyttet til ettermiddagen, og ikke på morgenen som ellers. det var duket for den nye klassen \’generation-challenge\’, der en av klubbens unge atleter skulle ro 2x med en fra foreldregenerasjonen. Det var altså duket for et spennende familieoppgjør. grunnet de store forskjellene i alder, og race-erfaring, måtte vinertidene gjennom en avanssert matematisk formel, nøye utregnet av professor Torgeir Myhrer. Det viste seg likevel at det var båten som kom først i mål som også ble vinner i den prestisjetunge klassen. Dette var kombinasjonen Niels Nicolaysen/David Sture, grunnet at Nicolaysen jr, Sven Ole, fortiden er travelt opptatt med studier i Trondheim. Etter at klubbkapproingen var unnagjort flokket både vinnende og tapende lag seg i badstuen for en kald øl og oppladning til en god middag. Det meldes også om at de tøffeste tok seg et bad i den iskalde Oslofjorden. klubbens peisestue var dekket til fest, og etter at roerne hadde iført seg sin beste bekledning var det duktet for middagen. Tradisjonen tro var det Lanternens kokker som sto for den utsøkte maten, som ble servert med et utvalg av øl og vin. før desserten ble det også en liten presentasonsrunde av gestene.

Etter at kaffen var kommet på bordet trakk de unge studenter ned i treningsrommet, som var gjort i stand for en storslått avslutning. Også noen av de mer voksne som kom innom, kunne ikke være annet enn imponert over festen som var stelt i stand.

Leave a Reply

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *