Dette går ikke!!

Vi er stort gode venner og vil det beste, men her kommer en berettiget pekefinger fra en av de som bruker masse tid på å holde materiellet vårt i orden, slik at flest mulig av våre roere kan dra nytte av båtene:

Årelommene (håndtakene) til et av de fire par scullerårer som er tilordnet og merket firer 235 “Finn Tveter” på Bygdøy er urettmessig fjernet, for å brukes på andre årer.

Den/de roer(e) som har gjort dette har dermed på en egoistisk og regelstridig måte ødelagt for mange roere som får problemer med å finne en løsning for å få på plass et fullt åresett før de kan ro denne båten. Klubbens båter har fått tilordnet og merket sine egne årer, og det er i utgangspunktet kun disse årer som skal benyttes, Hver Båt Sine Årer, og det skal naturligvis ikke fjernes deler fra årer, slik at de blir ubrukelige.

Oppstår det spesielle behov i slike sammenheng, skal Materiellutvalget kontaktes, ved racebåtansvarlig Per Bønsnæs eller undertegnede, ingen roere har anledning til selv å ta seg til rette på denne måten.

 

Per M. Klausen

Leave a Reply

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *